Naše politika

Jsou lidé, kteří se zajímají o politiku, a to ve velkém. Abych se přiznala, tak mě politika nikdy moc nebrala. Zatímco mého partnera politika brala opravdu hodně a díval se na ni každý den, tak já jsem vždycky nadávala. Opravdu mě nebavilo poslouchat každý den nějaký kecy a nějaké pohádky všech politiků. Mě totiž osobně hodně vadilo, že každý politik chtěl něco jiného a myslel si také něco jiného. A jeden politik chtěl udělat tohle a druhý zase chtěl udělat tamto jiné. Nikdy se nikdo nemohl shodnout na jedné věci a názoru. Někdy jsem si také dokonce říkala, jestli to ti politici nedělají schválně, aby byli něčím výjimeční.

Baví vás politika?

Nebo jestli je baví se hádat v politice. Protože není možné, aby se nějaká politická strana neshodla alespoň v něčem, co by mělo cenu a smysl. Abych se přiznala také k tomu, tak dnešní vláda mě opravdu hodně mrzí a vadí mi a myslím si, že kdyby tam byl někdo jiný, bylo by to o mnoho lepší. Sice tedy nejsem žádný politický expert, takže nemám právo tohle soudit, říkám alespoň jenom můj názor. Můj partner taky není s dnešní vládou spokojený, takže alespoň my dva se shodneme. My dva nejsme jako politici, že bychom se hádali opravdu každý den. Nejhorší by bylo, kdyby přítel třeba politiku bral opravdu hodně vážně a řídil se podle ní.

Politika je všude.

Opravdu nevím, co by třeba vyčítal mě, že se o politiku nezajímám a on ano. Sice chápu, že někteří partneři se také kvůli tomu rozchází, že mají například třeba jiné názory na jinou politickou stranu. Já chápu, že i když jsou dva partneři, kteří se milují a mají spoustu společných zálib, tak samozřejmě nemusí mít stejný vkus a stejný názor na jednu a tutéž politickou stranu. Podle mého názoru by opravdu bylo nejlepší, kdyby třeba se lidé o politice vůbec nebavili, protože politika je takové kontroverzní téma, které vás může opravdu hodně rozhádat. Tak jsem si řekla, že jsem ráda, že politika mě nezajímá, že alespoň svého partnera ničím nenaštvu.