Krása je všude

Když se řekne krása, tak co si pod tím představíte? Vždycky když jsem se někoho zeptala, co si myslí, co je to krása nebo co to pro ně je krása znamená, tak mi odpověděli, že krása pro něj znamená krásná žena. Opravdu nechápu, proč si někteří lidé myslí, že krása je jenom pro mladé ženy. Ano, zapomněla jsem zmínit, že vždycky dotyční mi řeknou krásná mladá žena. To mladá vždycky zdůrazní. Opravdu nerozumím tomu, co by třeba nemohlo být krásného na padesátileté ženě? Nebo tady samozřejmě jde také o to, jak to člověk myslí, co pro něj znamená mladá žena a co už ne. Podle mého názoru by tahle krása neměla brát zase úplně v potaz.

Krása je všude.

Protože to může někoho opravdu hodně zranit. Někdo potom může být velice smutný, že už není krásný, protože třeba nemá dvacet nebo třicet let. Když jsem se ještě někoho zeptala, co pro něj znamená mladá krásná žena, tak mi řekli, že je to žena maximálně do třiceti let. Abych se přiznala, tak mi to docela urazilo, protože já už mám třicet pět let, takže to znamená, že podle některých lidí už nejsem krásná. Když jsem se ale ještě ptala dále, tak jsem se zeptala padesáti lidí. A opravdu třicet sedm lidí mi řeklo, že krása znamená krásná mladá žena. Opravdu mě to urazilo, takže si myslím, že ale nejsem jediná, koho to urazilo.

Jak vnímáte krásu?

Protože přeci každý člověk nemá pouze jenom třicet let, ale jsou i ženy, které už dávno překročily třicítku nebo i padesátku. Takže to pro ně také musí být pro někoho velice zraňující a trapné. Někdo si potom bude myslet, že třeba ve čtyřiceti letech už není tak originální, a tak krásný anebo sexy, že ho to potom může velice ranit. Proto si myslím, že krása je opravdu hodně pomíjivá. Člověk by si samozřejmě neměl dělat srandu z někoho, kdo třeba trpí nějakým postižením. Já sama si vždycky říkám, že mohu já sama za sebe a za svého syna děkovat bohu, že jsme se narodili úplně zdraví bez nějakého postižení. Takže by mě ani v životě nenapadlo se smát někomu, kdo je třeba například extrémně obézní anebo má nějaké viditelné postižení. Podle mého názoru je to smutné a každý člověk by si měl sáhnout na své svědomí.