Co má vliv na popularitu sportu

Asi není člověka, který by nesledoval alespoň jeden sport či nefandil nějakému sportovci nebo týmu. Pro některé pak může být frustrující, že zrovna to jejich oblíbené sportovní odvětví dostává v televizi málo prostoru, případně není mezi lidmi tak populární jako některá jiná.

 

Faktem je, že televize pouští z pochopitelných důvodů pouze ty nejoblíbenější sporty. Ty mají nejvyšší sledovanost, což následně znamená pro onu televizní stanici vyšší zisky. Zde se však nabízí otázka, jak se daný sport stane vlastně populárním. Je k tomu totiž potřeba hned několik věcí.

 

fotbal je u nás velmi populární

 

Tou první jsou bezesporu peníze. Čím více peněz se zde točí, tím více lidí na něj nalákáme, ať už jde o sázky nebo o prosté sledování. Není tedy divu, že ty nejpopulárnější odvětví mají zdaleka největší financování, ať už od státu nebo příjmy z prodeje lístků na zápasy.

 

Peníze ovšem nejsou vše, i když jsou tím nejdůležitějším. Svou roli hraje i atraktivita pro diváky. Ta je také důvodem, proč se sólové sporty nikdy příliš nevysílaly. Je totiž jasné, že diváka nebude příliš bavit, když bude sledovat závodníky, jak jeden po druhém probíhají stejnou dráhu. Na profesionální úrovni pak budou dělat téměř stejné pohyby. Zkrátka to postrádá dynamiku a určitý náboj, který diváky láká.

 

plavání tolik lidí nesleduje

 

Pak je zde také míra propagace, především pak v televizi. Čím více je zde některý ze sportů propagován, tím více se na něj lidé budou dívat, zvláště pokud bude reklamní kampaň provedena dobře. Na to jsou však potřeba peníze, a tak se dostáváme opět k prvnímu bodu.

 

Je tedy vidět, že popularita jednotlivých typů sportovních odvětví nezávisí ani tak na nás, divácích, nýbrž především na penězích a na tom, o jaký typ sportu se jedná. Pokud tedy máte nějaký oblíbený, který není příliš populární, rozhodně se jej nestyďte podpořit všemi možnými prostředky. Jen tak ukážete, že je o něj skutečně zájem, což potěší všechny, především pak samotné sportovce. A ti si to za své výkony rozhodně zaslouží.