Řídit kamion – to není práce, ale životní styl


Řidiči kamionů jsou svérázní lidé. Mohli bychom je charakterizovat velmi různorodě, ovšem co mívají tito lidé společného, je obvykle touha po svobodě, neustálém pohybu a po změně, kterou přináší jízda po silničním povrchu na velmi dlouhé vzdálenosti. Kamioňáci běžně navštěvují sousední evropské země a někteří míří i dál, do Skandinávie, překračují hranice oddělující Evropu od Asie, směřují do Afriky a s oblibou i do Austrálie či Severní a Jižní Ameriky.

kamiony Mercedes

Jízda v kamionu také vyžaduje jistou míru duševní odolnosti a pohody, musíte si uvědomit, že ujet vzdálenost mnoha tisíc kilometrů obnáší pobyt na silnicích po dobu několika dnů až týdnů, a že vůz tedy slouží i jako dočasné útočiště pro nocleh. Kamiony jsou upravené tak, aby se tu dalo přespat, a to velmi pohodlně, příjemně a bez starostí. Někteří z vás možná mají za sebou nocleh v osobním autě, kdy se sklopí sedačky a vytvoří lůžková úprava, ovšem toto je nesrovnatelný diskomfort, který kamioňáci vůbec neznají.

jízda po dálnici

Aby se ovšem cítili ve voze bezpečně a pohodlně, je třeba jeho interiér vybavit patřičnými pomůckami, kam patří osvětlení, potahy, čisticí prostředky, hasicí přístroje, pracovní oděvy a vhodná obuv, nářadí, kempinkové potřeby, kanystry na palivo i na vodu, dekorativní předměty, držáky na mobil a navigaci, CB vysílačky, reflexní pásky, jmenovky, čisticí prostředky a autokosmetika a další výrobky, co objevíte v truck shopu https://www.convoytruck.cz/.

Kamion se pak stane domovem na cestách a mnozí z vás si tímto způsobem splní svůj životní sen. Kamion je navíc vhodný společník, který vás nezradí, a pozlobí pouze v případě technické závady, ale i to je řešitelná záležitost. Výhodou řidičů kamionů je i fakt, že autodoprava je stále potřebná, a že tato profese je žádaná po celém světě. Jde ovšem o práci velmi svéráznou, co není vhodná pro každého, a co také odpovídá určitému životnímu stylu a standardu.