Mechové dekorace


Co je to stabilizovaná květina a mohou takové květiny vydržet u vás doma. Stabilizovanou květinou se rozumí to, že je řádně ošetřena, aby vydržela v domácím prostředí. Například se tímto způsobem stabilizují přírodní mechy, které jsou v lesích pěstovány za účelem pro vazby a dekorace domů. Využívají se islandské mechy, které se dováží například z Finska, kde běžně rostou v lesích. Tyto mechy jsou zcela zbaveny škůdců a růžných živočichů, které v nich běžně žijí.

sušená růže, stabilizovaná květina

Tomu ve volné přírodě nezabráníte. Stejně tak budou lehce špinavé od hlíny a zeminy, ve které rostou. To se ale speciálním ošetřením zbaví. Nemusíte se bát, že by vám při objednání islandského lišejníku, který je stabilizovaný, dorazil mech s hlínou, který má v sobě nechtěné zvířátka. To rozhodně ne. Stabilizované mechy jsou následně i barveny. Můžete si vybrat z řady různých barev od červené po různé odstíny zelené, po bílí, či žlutý. Tyto echy jsou určeny k dekoračním účelům. V dnešní době se rozjel moderní trend, který postihl celou planetu. Někteří lidé se tímto způsobem začaly dokonce živit. Stačí, když máte trochu estetického a aranžérského citu. Mluvíme tu o mechových obrazech. Nemusíte se bát.

sušená růže, stabilizovaná květina

Mech vám z nich rozhodně nespadne a nemusí se ani složitě zalévat konví, tak aby vám tekla voda po stěně. Stačí mít ideální prostředí, které není náročné na vlhkost. Stačí, když budete mech pravidelně rosit vodou v rozprašovači a nemusíte se bát, že by mech umřel nebo se mu něco stalo. Mech se většinou mísí s dřevěnými rámy a různými ornamenty. Skládají se do tvarů kruhu nebo trojúhelníku. Moderní je i dřevěný strom života, které je vystlán mechovými dekoracemi. Na stěně to vypadá nádherně a dodá to domovu, krásný útulný vzhled. Můžete tyto obrazy vidět i ve spoustě firemních hal. Ovšem nemusí to být jen mech ale sušené růže, jako stabilizovaná květina nebo další.