Půjčka není problém

Obyčejným spotřebitelům se nejednou stane, že mají utratit víc peněz, než kolik si právě mohou dovolit. Něco si vydělali, něco si možná i našetřili, ale je to málo na to, aby se zaplatilo všechno, co se musí zaplatit.

Soukromí podnikatelé zase mohou pracovat, a to třeba i sebeusilovněji, ale může se něco pokazit, a ať za to mohou oni nebo někdo, kdo je s nimi nějak propojen, je výsledek takový, že už nejsou peníze ani na obživu podnikatele, ani na další chod firmy.

váček s mincemi

A co musí jak takoví spotřebitelé, tak i podnikatelé udělat? Musí si vzít půjčku. Protože bez peněz by byla jejich situace složitá, ne-li přímo bezvýchodná. Jistě, půjčka není vždy to nejlepší řešení, zejména pokud by se daly sehnat i vlastní peníze, za které by se nemusely platit žádné úroky a poplatky a u nichž by si člověk nemusel nechat prověřovat své finanční poměry, ale někdy je prostě nezbytná. Někdy se bez ní jak spotřebitel, tak ani podnikatel neobejde.

A na koho se obrátit se žádostí o půjčení peněz? Nejvýhodnější by to bylo u blízkých příbuzných nebo přátel, s nimiž dobře vycházíme. Protože ti by po nás ze slušnosti aspoň nechtěli úroky, a tak by nás to vyšlo levněji. Jenže ne vždy se dají peníze získat touto cestou. A navíc se traduje, a určitě oprávněně, že půjčky mezi příbuznými a přáteli kazí rodinné, respektive přátelské vztahy. A když se nad tím zamyslíte, je to mnohdy pravda. Hlavně když pak dlužník nesplácí, nebo když se movitý příbuzný zdráhá pomoci svému blízkému a tím se mu dostane nelichotivého hodnocení.

eura bankovky

A tak je lepší volbou nebankovní hypotéka. Protože u té se dá jenom nemovitost do zástavy, aby žadatel prokázal, že dostojí svým závazkům, a je to. A navíc u něčeho jako americká hypotéka kalkulačka americkahypoteka.cz hned káže zájemci, kolik peněz může dostat a na kolik ho to přijde. A kdo takové informace má, toho půjčka vesměs nezaskočí.