Proč je korejská kosmetika tak populární?


V posledních letech velmi vzrostla popularita korejské kosmetiky. Proč tomu tak je? Jihokorejské kosmetické produkty zaplnily celý svět. Korejská kosmetika se jinak také nazývá K-Beauty. Poptávka po ní neustále roste, jak od běžných uživatelů, tak od různých celebrit, influencerů a podobně.

Podívejme se, proč je korejská kosmetika tak populární.

kosmetika

Korejská kosmetika je především o prevenci

Prevence je daleko lepší než léčba již vzniklého problému. To si spotřebitelé kosmetiky uvědomili v posledních letech. Je daleko lepší volbou problémům předcházet než se poté zabývat léčbou problémů, která může být zdlouhavá. A přesně na tohle se korejská kosmetika zaměřuje. Na prevenci.

Využívá účinné a neiritující látky

Korejská kosmetika je vhodná i pro citlivou pleť, jelikož využívá vysoce účinné složky, avšak takové, které neiritují pleť a jsou vhodné i pro citlivou pleť. V korejské kosmetice nenajdete silné látky, jako jsou vysoce koncentrované kyseliny, retinol a podobně. Látky, které využívají jsou přírodní a jemné kyseliny, extrakty z rostlin, jako třeba čajovník, mořské řasy a podobně. Jako prevenci proti vráskám využívají například collagen.

Cenově dostupné

Někteří lidé jsou zvyklé, že vysoce účinná kosmetika musí být drahá. Ale korejská kosmetika je důkazem, že tomu tak není. Produkty z korejské kosmetiky jsou cenově velmi dostupné. Samozřejmě, i v korejské kosmetice najdete drahé, tzv. high end produkty, ale i ty, které seženete za cenu našich produktů, které jsou dostupné v drogérii, jsou vysoce účinné. Kosmetický průmysl v Koreji je totiž velmi, velmi rozsáhlý. Kvůli vysoké konkurenci musí nasazovat nízké ceny.

krém

Vysoký výběr

Jak jsme zmínili výše, korejská kosmetika je velmi rozsáhlá. Proto existuje široký výběr produktů. Ať budete chtít prevenci čehokoliv, léčit cokoliv, vylepšit svou pleť jakkoliv, najdete na každý problém stovky produktů v nejrůznějších cenových hladinách.