Kouzelník napomáhá udržet kontakt ve fyzické realitě


Lidské smysly jsou natolik klamné, že nedokážou prohlédnout většinu kouzelnických triků. Této vlastnosti kouzelníci využívají již mnoho let a slaví s nimi úspěch po celém světě. Co je však na kouzelnickém „řemeslu“ nejobdivuhodnější, je jejich schopnost zlepšit náladu jakéhokoli publika. Kouzelníci bývají skutečnými mistry v oslovování lidí kolem sebe, a přitom nemusí promluvit ani slovo, pouze prezentují, co dovedou, fyzickou formou, a právě toto je téma, které bychom vám chtěli připomenout k malému zamyšlení.

králík z klobouku kouzelníka Pokustóna

Dejte přednost fyzickému kontaktu – současná doba je nám z masmédií a od některých subjektů včetně politické scény prezentována jako digitalizovaná. Digitalizace může být fajn, pokud lidem usnadní život, jenže také ji lze velmi snadno proti lidem zneužít, a zároveň tento trend přebývat ve virtuální realitě odvádí pozornost od toho pravého smyslu života, a tím je sdílení člověka s člověkem ve hmotném světě prostřednictvím tělesné blízkosti. Je zkrátka něco úplně jiného, když si hrajete s kamarády na písku, házíte si s míčem, anebo jste na jednom horolezeckém laně, kde na vaší vůli a fyzických schopnostech závisí život vašeho kamaráda, v porovnání s počítačovou hrou, kde pozabíjíte sto tisíc protivníků, a přitom sedíte pohodlně v polstrovaném křesle.

Karty na klávesách piána

Nebuďme otroky digitalizované virtuální reality a snažme se být více sami sebou tím, že si podáme ruce, obejmeme se, posedíme u stolu, anebo zhlédneme kouzelnické vystoupení, které ve virtuální realitě postrádá onu autentičnost. Kouzelník vaskouzelnik.cz se bez fyzické reality neobejde a přiznejme si, že bez kouzelníků by ta fyzická rovina nebyla tak přitažlivá. Tito lidé se nám snaží naznačit, abychom byli ukotveni tady a teď, v přítomném okamžiku, tak, jak to dovedly generace našich předků.

A kde kouzelnické vystoupení nejlépe oceníme? Například v průběhu svatební oslavy, maturitní či promoční slavnosti, oslavy kulatých narozenin s obřím třípatrovým dortem, anebo při příležitosti firemního setkání zaměstnanců. Mimochodem, víte, že čím více pořádá firma firemních večírků, kde se lidé mohou potkávat osobně, a nedopisují si pouze e-mailem, tím lépe se jí daří udržet své kolegy v dobré formě a motivaci být úspěšní ve svém oboru?