Znalost počítače


Počítače zažívají opravdu veliký boom. Myslím si, že lidé, kteří doma nemají počítač, tak jsou většinou v důchodovém věku anebo nemají vůbec žádné peníze anebo jsou to děti. Je logické, že děti nebudou mít za své peníze notebook nebo počítač, i když třeba děti rozumí počítačům a znají, co je informační technologie. Tak třeba nemusí mít ani doma počítač. A kde se tohle všechno naučily? Samozřejmě, že ve škole nebo třeba děti také chodí do mimoškolních kroužků. Takové aktivity, které je baví. Například můj syn, kterému je sedm let, tak chodí do počítačového kurzu.

Informační technologie je všude kolem nás.

Chodí tam dvakrát týdně. Syn říká, že ho to moc baví a že je rád, že tam může chodit. Hraje tam také různé počítačové hry, a to hlavně Minecraft a Roblox. To jsou prý nejoblíbenější hry v jeho věkové skupině. Musím uznat, že jsem ze začátku vůbec nevěděla, co je to za hry, tak jsem se podívala a byla jsem překvapená. Jsou to skvělé hry, tohle hrají právě také ve svém kroužku, kam chodí na počítače, ale ten kroužek není jenom o tom, že tam děti hrají různé hry. Je to také o informatice a celkově o informační technologii. Nebo také výpočetní technika. Ano, i tohle se tam učí sedmileté děti. Jsou tam i osmileté děti, a dokonce i devítileté.

Znalost počítače růže přináší.

Takže je skvělé, že se takhle starší děti budou dělit o informace s těmi mladšími a třeba i ti starší dostanou rady od těch mladších dětí. Tady jde vidět, že spolupráce donáší růže. Všechno je skvělé. Pokud i vy stále váháte, jestli se pustit do nějakého počítačového kurzu anebo podobně, tak rozhodně neváhejte. Uvidíte, že se vám to vyplatí a vy potom budete spokojeni. Protože znalost na počítači je podle mého názoru opravdu hodně důležitá. V dnešní době, kdo se nevyzná v počítači, tak jako kdyby nebyl. Tohle neberte zle ani jako urážku, ale když vidím nároky, když chce někdo jít do práce, tak většinou musí umět také na počítači. 

Categories IT