Víte že máte nárok?


Rodiče kteří žijí v České republice ve společně domácnosti s nezaopatřeným dítětem a kteří mají příjmy do určité částky, mají nárok na přídavky na dítě. Nepobírá je mnoho rodin, protože získat je není snadné – musíte mít přímý opravdu nízké. Oproti tomu pokud jeden z rodičů pracuje v Německu nebo zde jinak odvádí daně, má nárok na tamní obdobu českého přídavku na děti. Takzvaný kindergeld u nás pobírá spousta rodičů, protože nejde o zanedbatelnou částku a tak by byla škoda o něj přijít. Zajímá vás jaké má kindergeld podmínky? Jste tu správně, protože se zabývám jak překlady z a do němčiny, tak i pomocí s vyřízením tohoto příspěvku.

peníze dolary

Obecně se dá říct, že na kindelgeld máte nárok, pokud jeden z rodičů odvádí daně v Německu, a to buď ze zaměstnání nebo z podnikání. Tuto podmínku lze splnit i tak že zde pronajímáte třeba byt. Jde o to zde platit daně, což v těchto případech splníte. Přídavky lze získat i při zkráceném úvazku. Jsou ale i životní situace, kdy na něj bohužel nárok mít nebudete, cože je například v případě že dítě nežije ve společné domácnosti s tím kdo v Německu odvádí daně a nebo v případě úvazku na pár hodin, kdy neodvádíte daně ani pojištění nebo jedno z toho.

propiska formulář

Protože se žádostmi o kindelgeld zabývám už dlouho, dokážu vám poradit i s tím, zda na něj vůbec máte podle platné místní legislativy nárok. Nemusíte tak složitě nic hledat a překládat pomocí překladače, stačí mě kontaktovat. Na mém webu najdete i stručný přehled životních situací, při kterých nárok vzniká. Společně můžeme sepsat žádost, a já vám ji v Německu vyřídím. Je totiž běžní že i když zde lidé pracují, často neumí jazyk tak dobře, aby se dorozuměli na úřadech. Proto vám nabízím možnost spolupráce, kdy vám ženu co všechno po vás úřad chce a následně podklady pro přiznání přídavků dodám za vás – je to rychlejší a spolehlivá cesta.