Jak udělat vodu dokonale čistou?

V letních vedrech se moc fungovat nedá, a i přesto jsme nuceni chodit do práce a existovat. Na rozdíl od Italů či Španělů je u nás letní siesta pouze nadávka. Proto je vhodné zdržovat se primárně na místech, kde jedou klimatizace na plno. Takových moc není a doma má klimatizaci vzhledem k vysokým nákladům za nákup i údržbu jen málokdo. Navíc by klimatizace měla smysl pouze přes léto, což se prostě nevyplatí. Proto spousta lidí zaměřuje své myšlenky jiným směrem, a sice na vlastní vodní plochu. Ta kupodivu nemusí být vůbec drahá.

Bazénová voda

Nadzemní bazény je dnes reálné sehnat za hubičku, a i ty nejdražší modely jsou pořád docela levné. Sice se v nich nedá moc plavat, nicméně kdo potřebuje pouze místo na zchlazení, touto volbou rozhodně chybu neudělá. Je však potřeba si ujasnit, že koupí bazénu výdaje nekončí. Ještě je nezbytné starat se o čistotu vody, což také není vyloženě laciná záležitost.

Co skutečně funguje?

V tomto ohledu je potřeba zapomenout na všelijaké pochybné rady v receptáři a spol. Tím zdaleka nejefektivnějším prostředkem, který stoprocentně funguje, je chlor do bazénu. Ano, nejedná se o nic voňavého a občas dokáže chlór podráždit citlivější pokožku, na druhou stranu je levný a skutečně efektivní. Kdo by snad měl i přes tyto pozitiva s tímto druhem přípravku problémy, může si koupit něco jiného, obdobně efektivního. Velmi dobré jsou kupříkladu kyslíkové prostředky, které jsou sice finančně náročnější, ale pořád se jejich koupě docela vyplatí. Oblíbená je rovněž i mořská sůl. Ta sama o sobě sice nestojí moc, ale nefunguje samostatně. Musí být ve vodě rozpuštěna vhodnou solonizační jednotkou, která však stojí docela dost peněz.

Brýle poblíž vody

Zakrytí

Velmi účinným doplňkem, který dokáže také docela efektivně chránit vodu od nečistot, je jednoduchá bazénová https://www.novinky.cz/cestovani/457025-takhle-vypada-nejdrazsi-hotelove-apartma-na-svete-noc-vyjde-na-1-7-milionu-korun.html plachta. Ta má výhodu v tom, že je docela levná a zároveň vysoce efektivní. Stačí ji natáhnout vždy navečer, kdy už se nikdo koupat nebude a ráno pak stáhnout zpátky. Velice populární jsou i solární verze, které vodu nejenže chrání, ale zároveň i ohřívají. Musí však svítit sluníčko.