Instalatér je profese velkého pracovního rozsahu


Kutilství je v naší krásné zemi velmi rozšířená činnost, jejíž kořeny zapustilo již období reálného socialismu. Tehdy si museli lidé v hojném počtu zajišťovat řadu technických činností sami a týkalo se to i instalatérských prací. Jestliže jste potřebovali zavést vodu do prádelny, buď jste to zvládli sami, anebo jste si na to pozvali meloucháře. Ale ne každý měl dostatek financí na to, zvát si domů řemeslníka, a tak se to podomácku různě „flikovalo“, a podle toho to také někdy dopadlo.

instalatérské práce

Proč si raději pozvat instalatéra a svěřit mu to, co bychom sami nemuseli zvládnout, a aby to nedopadlo jako za socialismu?

Rozvody vody – potřebujete rozvést vodu na chalupě z vrtané studny a nemáte na to žádné potřebné nářadí? Pak to raději svěřte instalatérům, s odborníkem se není třeba ničeho bát https://www.kanalizace-instalateri.cz/s-odbornikem-neni-treba-se-niceho-bat, zatímco s vaším výsledkem práce to může být ošemetné. V první řadě se dnes voda netahá v ocelových pozinkovaných trubkách, ale v plastu – v polypropylenu, a plastové potrubí a armatury se svařují speciální svářečkou. Musíte to ale umět, aby byl svár pevný a neprotékala tudy voda.

vodovodní kohoutek

Odpady – instalatér si ví rady, jak správně instalovat odpadové potrubí, dbá o jeho potřebný sklon a zajistí, aby odpadní voda nikudy neodtékala mimo trubky.

Topení – instalatéři jsou také topenáři a postarají se vám o instalaci topné soustavy, tedy například o radiátory ústředního topení nebo o podlahové vytápění. Toto jsou již velmi odborné práce a pro amatérské kutily je to velmi náročný úkol, na jehož realizaci nemusí mít ani potřebné vybavení i znalosti.

Plynové spotřebiče – instalace, opravy a rekonstrukce plynových rozvodů a spotřebičů již musí bezpodmínečně provádět instalatér a amatéři do tohoto pracovního segmentu ani zasahovat nesmí. Mohlo by tu dojít k velmi nebezpečným situacím, ohrožujícím lidské životy i majetek.