Ideální k malým dětem


Ztráta psa je pro většinu lidí stejně bolesti, jako ztráta blízkého člověka. Psi jsou už dávno považovaní za členy rodiny, protože nás umí rozesmát a dokonce nám i pofoukají psychickou bolístku. Kromě jiného jsou to i skvělí hlídači, a tak není divu, že en v naprostém minimu domácností psa nenajdeme. Existují desítky psích plemen, z nichž některá se dožívají skoro dvaceti let. Ta nejmenší plemena jsou zdravější a co se týče větších plemen, ty většinou sužují i genetické vady. Není divu, že velká plemena se dožívají nižšího věku.

pes akita

Každý má své oblíbené plemeno, a někteří si ho kupují když o svého čtyřnohého přítele přijdou. Někdo se ale nechává překvapit jiným plemenem a tak si pokaždé vybere jiného psa. Někteří se také rozhodují zda adoptovat psa, protože jsou jich plné útulky. Jestli zrovna hledáte nového psího kamaráda a ještě nevíte jakého si pořídit, můžete dát šanci plemeni, které je svou pouhou skvělé k malým dětem.

Pokud mne malé děti, měli byste psa vybírat obzvlášť obezřetně. Stačí jedna chvilka nepozornosti a může se stát opravdu velký průšvih, proto je potřeba vybrat psa, který je nekonfliktní a má dobrou povahu. Akita inu se přímo k dětem hodí. Je milá, ale dokáže si uhlídat svoje teritorium. Rozhodně není sama od sebe agresivní, takže hlavně z tohoto důvodu je k dětem vhodná.

pes akita

Ať už si budete kupovat jakéhokoliv psa, nikdy ho nekupujte z množírny. Psi jsou chovaní v naprosto nevyhovujících podmínkách, jsou nemocní a není o ně řádně pečováno. Pokud vás zaujala právě akita, podívejte se k nám, jaké by se vám líbilo štěně akita inu Kenichiai. Štěňata míváme pravidelně, a u nás máte jistotu, že kupujete zcela zdravého psa, který pochází z vynikajících podmínek a je od výborných rodičů, kteří na soutěžích sbírají jedno ocenění za druhým. Prohlédněte si naše evropské i celosvětové úspěchy – my chováme šampiony.