Covid je stále nebezpečný


Respirační choroby jsou běžnou součástí našich životů během podzimu a zimy. Teploty jsou venku nízké, a chorobami se to mezi lidmi jen hemží. Když si k tomu přičtete neochotu některých lidí se chovat ohleduplně k ostatním, můžete si být téměř jisti, že minimálně jednou za zimní sezonu skončíte doma třeba s chřipkou nebo právě s covidem.

covid test

Jsou nemoci, které se přenáší snadno pomocí kapének. Právě covid mezi tyto nemoci patří. Během pandemie byla přijatá různá opatření, díky kterým mělo docházet ke snížení nakažlivosti mezi lidmi, a řada lidí asi zapomněla jak se měli chovat. I s běžnými nemocemi, jako je třeba právě chřipka nebo obyčejné nachlazení, by měli lidé dodržovat základní hygienická pravidla. Naprostým základem by mělo být nošení respirátorů ve společných prostorách, aby se snížilo roznášení nemoci. Někteří lidé si nezakrývají ústa a když už ano, tou rukou plnou bacilů sahají na kliky, madla a podobně. Není divu že se nemoci šíří tak rychle.

Ani chození s nemocemi do zaměstnání mezi kolegy není moc ohleduplné, ale bohužel jde o velice častý problém. Potom onemocní polovina firmy. Můžete se snažit starat o imunitu, ale většinou nějakou tu nemoc prostě chytíte. Jak zjistit jestli je to covid? Ten totiž dosud nevymizel, a i dnes se setkáte s novými variantami. Mějte doma vždy v záloze antigenní testy Covidexpert, pomocí kterých se rychle otestujete a zjistíte, jak začít s léčbou. Všichni jsou vzhledem ke zkušenostem s covidem i jinými nemocemi zvyklí se léčit doma například pomocí volně dostupných léků a čajů.

žena v roušce

Na tyto testy jsme zvyklí právě z doby pandemie, kdy jsme je museli mít doma a testovat se nejen doma ale i v práci, a mnozí je přestali používat, protože už nejsou povinné. Je ale lepší je použít i dnes v počátku nemoci, protože budete vědět na čem jste. Zásobte se, dokud je z čeho.